Get Adobe Flash player

 

Agility jest to sport psów polegający na tym, że pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód.

 

Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, ale nie zna ich układu przed startem (przewodnicy przed startem mają czas na zapoznanie się z układem toru i ich zadaniem jest sprawne poprowadzenie psa przez tor).

 

Należy zaliczać tzw. strefy kontaktu, np. pies wbiegając na równię pochyłą nie może od razu skoczyć na jej szczyt, ale musi zaliczyć tę strefę (choćby jedną łapą).

Psy oceniane są przez sędziów w kategoriach dostosowanych do wielkości psa. Dla mniejszych psów poprzeczki niżej, dla większych wyżej (kategorie small, medium i large). (źródło: Wikipedia)

Kilka lat temu po raz pierwszy zetknęłam sie z tym sportem.

Od tego momentu ja oraz moje psy nie wyobrażamy sobie życia bez agility. Jest dla nas źródłem wielu radości, umożliwia niwelowanie stresów dnia codziennego, motywuje do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Prócz systematycznych treningów bierzemy również udział w zawodach agility, różnej rangi. Obecnie biegam z dwoma psami – Czesiem i Tolą, dla której sport ten stanowi relaks po pracy w terapii.

Pierwsze kroki na torze stawia także najmłodszy pies, w przyszłości również planowany do pracy w terapii – Lilly.

 
Najnowsze osiągnięcie !!!!
11-09-2011